خانه / مبلمانمبلمان هال و پذیرایی / میز تلویزیون

میز تلویزیون 

چگونه يك ميز تلويزيون مناسب را انتخاب كنيم؟ 

ميز تلويزيون يكى از عناصر اتاق نشيمن محسوب مى شود و جزء وسائلى است كه براى مدت طولانى از آن استفاده مى شود. بنابراين چگونگى انتخاب آن امرى مهم محسوب مى شود. براى اطمينان از يك انتخاب مناسب براى ميز تلويزيون به نكات زير توجه داشته باشيد: 

١- اندازه و شكل تلويزيون شما

ايجاد بسترى مناسب براى قرارگيرى دستگاه تلويزيون از وظايف اوليه يك ميز تلويزيون محسوب مى شود بنابراين شما بايد از عرض و عمق مناسب ميز تلويزيون اطمينان حاصل فرمائيد. هر ميز و يا پايه تلويزيون بايد حداقل چند سانتيمتر از هر طرف، از تلويزيون بزرگ تر باشد. با اين حال توجه داشته باشيد كه اندازه صفحه نمايش تلويزيون عرض واقعى آن نيست، بلكه به اندازه قطر صفحه نمايش است. بنابراين يك تلويزيون ٥٠ اينچ واقعا ٥٠ اينچ عرض ندارد. تلويزيون هاى عريض داراى نسبت تصوير ٩:١٦ هستند، در حالى كه در تلويزيون هاى سُنتى اين نسبت به میزان ٣:٤ مى باشد.

میز تلویزیون ساده
٢- فضاى اتاق شما

براى قرار دادن ميز تلويزيون در فضاى خانه شما، لازم است تا ابعاد آن با ابعاد فضاى شما متناسب باشد. اگر داراى يك اتاق نشيمن با ابعاد بزرگ هستيد، يك ميز تلويزيون عريض مى تواند فرصتى عالى را براى اضافه كردن عناصر دكورى ايجاد كند و فضاى شما را بزرگ تر جلوه دهد. چنانچه از نظر ابعاد داراى محدوديت هستيد، استفاده از يك ميز تلويزيون كوچك تر و ساده تر مى تواند احساس مينيماليستى را در خانه شما ايجاد كند.

٣- هماهنگى ميز تلويزيون با ساير مبلمان هاى خانه

ابعاد مبلمان هاى شما مى تواند معيار مناسبى براى تعيين ارتفاع ايده آل براى نصب تلويزيون باشد تا بهترين زاويه ديد را به شما نشان دهد. تغيير در اين ارتفاع هر چند اندك مى تواند باعث مشكلات اِرگونومى شود. بنابراين براى جلوگيرى از فشارِ گردن از اين ارتفاع مطمئن شويد.

٤- كاربرى ميز تلويزيون شما

در نظر داشته باشيد كه آيا هدف ميز تلويزيون شما صرفاً براى تحمل وزن تلويزيون و قرار گرفتن تلويزيون بر روى آن مى باشد و يا قصد داريد از آن براى ذخيره سازى روزنامه ها، مجلات، سى دى ها و لوازم جانبى ديگر استفاده كنيد. اگر تنها هدف قرار دادن تلويزيون است از يك قطعه ساده استفاده كنيد. با اين حال اگر شما نياز به جاى دادن سيستم هاى بازى، مجموعه فيلم ها و دستگاه هاى ديجيتال ديگر داريد بهتر است از يك ميز بزرگ تر با قفسه ها و كشوهاى مختلف استفاده كنيد تا تمام لوازم جانبى را درون خود جاى دهد. در زير به نمونه هاى مختلف از ميزهاى تلويزيون اشاره مى كنيم. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT01

اين ميز تلويزيون از يك يونيت بسيار ساده با درب كشويى متحرك كه مى توانید قسمت درونى آن را به دلخواه بپوشانید تشكيل شده است. اين ميز بنا به نياز بسيار عريض تر از عرض تلويزيون طراحى شده تا كاربرى هاى مختلفى را در خود جاى دهد. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT02

در اين طرح هرچند تلويزيون به ديوار متصل شده، ولى نياز به يك ميز جهت جاى دادن لوازم جانبى و تجهيزات مربوطه وجود داشته كه با درب هاى لولايى طراحى شده است. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT03

يك نمونه از ميزهاى تماماً چوبی تلويزيونى، که به فرمی كشيده طراحی شده است. تا قابليت قرار دادن تلويزيون هايى با ابعاد مختلف را دارا باشد. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT04

سازه آن از آلومينيوم و چوب مى باشد. كمدها بدون دستگيره و قاب، به صورتى كاملاً مدرن طراحى شده اند. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT05

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT05

در اينجا شاهد يك ميز تلويزيون ساده پايه دار مى باشيم. این طرح تمام چوب بوده و از استحكام و مقاومت بالايى، نیز برخوردار است. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT06

اين ميز تلويزيون به صورت تمام باز طراحى شده است. سطح طبقه اول و زير تلويزيون از جنس شيشه دودى انتخاب شده است. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT07

اين مدل ميز ساده، مدرن و بسيار شيك، مخصوص فضاهايى كه از نظر ابعاد محدوديت ندارند طراحى شده است. از مشخصات ديگر آن عبارتند از؛ پايه های تمام چوب و با درب هاى كشويى می باشد.

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT08

يك نمونه پايه تلويزيون مدرن با صفحه افقى شيشه اى مى باشد كه در صفحه چوبى آن محل قرارگيرى كتاب ها، سى دى ها و … تعبيه شده است. اين ميز قابليت چرخش را در محور خود دارا مى باشد. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT08

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT09

اين طرح بسيار ساده، شيك و بادوام مى باشد، که تماماً چوبی می باشد. شما قابليت استفاده از آن را براى ابعاد هاى مختلف تلويزيون و همچنين نوع ديوارى و پايه دار داريد. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT10

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT10

از آنجا که ابعاد تلويزيون های امروزه رو به گسترش مى باشد، انتخاب يك ميز تلويزيون عريض و كشيده مى تواند يك انتخاب مناسب براى استفاده در زمان حال و در آينده باشد. همان گونه كه در عكس مشاهده مى كنيد، اين ميزها قابليت استفاده براى تلويزيون هاى قديمى تر را نيز دارا مى باشند. استفاده از پايه هاى فلزى، درب هاى كشويى و قفسه بندى هاى چوبى از ديگر مشخصات اين طرح مى باشد. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT11

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT11

اگر نياز به داشتن كشوهاى متعدد براى جاى دادن و سازماندهى كردن لوازم خود داريد، اين ميز مى تواند انتخاب مناسبى براى شما باشد. اين نمونه ميز در رنگ ها و ابعاد مختلف بنا به سليقه شما توسط ما طراحى و ساخته مى شوند. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT12

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT12

يك نمونه ديگر از ميزهاى كشيده با عرض زياد مى باشد. قابليت استفاده با تلويزيون هاى ديوارى و پايه دار، هر دو را دارا مى باشد. درب كشويى آن با طرح مخصوص به خود از ويژگى هاى اين ميز مى باشد. 

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT13

میز تلویزیون

میز تلویزیون، کد WTT13

طراحی این میز تلویزیون به سبک روستیک انجام شده و همان طور که در عکس ها مشاهده می کنید گره ها و خلل فرج چوب به طور طبیعی به نمایش گذاشته شده است. رنگ آمیزی روی چوب بلوط انجام شده و دستگیره های آن فلزی می باشد. ابعاد این میز عبارت است از : 152، 50، 76 (طول، عرض، ارتفاع) سانتیمتر

موضوعات مشابه
پروژه های ایتاران
محصولات
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us