١٠ مدل کمد دیواری هایِ لوکس چوبی

 

در طراحی برخی از خانه ها، كمدها ديگر بخش كوچكى از فضاى اتاق را اِشغال نمى كنند، بلكه خودشان تبديل به فضاهاى بزرگى مى شوند كه شما به راحتى مى توانيد در آنها قدم بزنيد و كفش يا كيف مورد علاقه خودتان را انتخاب كنيد. 

اگر خواهان داشتن همچين فضاهايى در خانه خود هستيد، كافى است تا مراحل زير را طى كنيد؛

  • ليستى از وسائلى را كه مى خواهيد در كمدها سازماندهى كنيد، تهيه كنيد.
  • طراحان ما به شما کمک می كنند تا اندازه استاندارد را براى جا دادن اشياء مورد نظرتان بدست آوريد.
  • به متريال ها توجه بسيارى داشته باشيد، آن ها قادرند جلوه فضاى مورد نظرتان را چندين برابر كنند.
  • نرم افزارهايى وجود دارند كه فضاى مورد نظر را به صورت سه بعدى به شما نشان مى دهند و شما قادر به تغيير ابعاد، رنگ و متريال ها خواهيد بود. توصيه مى شود قبل از تأييد طرح نهايى حتماً مدل سه بعدى آن را مشاهده كنيد تا درك بهترى از فضايى كه قرار است در منزلتان داشته باشيد، به دست آوريد. 

در ادامه به معرفی ایده های جدید در طراحی کمدهای لوکسِ چوبی می پردازیم.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL01

هنگام طراحی یک کمد لوکس سوالات زیادی به وجود می آیند و برای پاسخگویی به این سوالات شما نیاز به جمع آوری اطلاعات بیشتری در این باره دارید. گروه طراحی و معماری ایــتــاران امیدوار است که طرح ها، ایده ها و مطالب ارائه شده در این صفحه شما را قادر به تصمیم گیری در مورد طرح کمد دلخواه تان کند. هنگام طراحی یک کمد لوکس باید به ابعاد و نورپردازی آن توجه کافی داشته باشید.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL01

این کمد ها معمولاً دارای دسترسی مستقیم از اتاق خواب می باشند و در برخی موارد فضای واسطهِ بین اتاق خواب و سرویس بهداشتیِ اتاق مستر می باشند. با برقراری ارتباط بصری از اتاق خواب به کمد، فضای اتاق خواب شما بسیار شیک تر و بزرگ تر جلوه می کند.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL02

در مورد شکل ظاهری اتاق کمد خود تصمیم بگیرید و این که از چه متریال و مصالحی می خواهید استفاده کنید. آیا از چوب استفاده می کنید یا روکش های چوب؟ بین رنگ های متنوع برای دیوار کدام را انتخاب می کنید؟ و یا شاید کاغذ دیواری را به رنگ ترجیح دهید. توصیه می شود در این رابطه با طراحان حرفه ای ما که قادر به ارائه طرح ها و ایده های خلاقانه هستند مشورت کنید.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL02

يك كمد مناسب به شما اجازه مى دهد تا سازماندهى و نظم بهترى را در چيدمان پوشاك خود داشته باشيد، زيرا تمام لباس ها، كفش ها، تجهيزات ورزشى و غيره به طور منظم و جداگانه در محل مخصوص به خود سازماندهى مى شوند. در بسيارى از كمدهاى مدرن طراحى شده به سبك مينيمال استفاده از رنگ هاى خنثى، مفهوم مينيماليتى را برجسته و پر رنگ مى كند. 

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL02

به انتخاب یک کفپوش مناسب فکر کنید. آیا یک فرش نرم که بتوانید پا برهنه روی آن راه بروید را ترجیح می دهید یا یک کفپوش چوبی را؟

آیا در وسط اتاق فضای کافی برای گذاشتن یک صندلی پوف را دارید؟ 

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL03

اتاق های کمد، می توانند به روش های مختلفی از فضای اتاق خواب مجزا شوند. در اینجا شاهد این جداسازی توسط یک درب کشویی شیشه ای دودی می باشیم. با جداسازی این فضا توسط جداره شفاف هم تفکیک فضایی صورت گرفته و هم با برقراری ارتباط بصری فضای اتاق بزرگ تر جلوه می کند. 

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL03

هنگامى كه يك كمد لوکس را مى خواهيد طراحى كنيد، بايد توجه خاصى به تمام عناصر اتاق داشته باشيد. ديوارها، كف، نورپردازى، مبلمان ها و دكوراسيون در تمامى آن ها بايد به انتخاب و تركيب رنگ ها، مصالح و نحوه هماهنگى و هارمونى بين آن ها توجه كنيد. بهتر است سبک مبلمان اتاق کمد شما با سبک کل خانه و اتاق ها هماهنگ باشد. به طور مثال اگر از سبک مدرن برای مبلمان منزل و دکوراسیون خانه تان استفاده کرده اید، در طراحی اتاق کمد نیز همین سبک را ادامه دهید تا احساس هارمونی و تداوم در کل خانه شما حس شود.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL04

٣ روش کلی برای طراحی کمد های لوکس و یا Walk In Closets

  • طرح L شکل
  • طرح U  شکل
  • طرح خطی شکل

کمدهای طراحی شده به شکل L ، دو دیوار عمود بر هم را شامل می شوند. در طراحی U شکل از سه ضلع دیوار استفاده شده و قفسه ها و کمدها در آن قرار می گیرند و در طراحی خطی شکل، این فضا همانند یک خط مستقیم تنها یک ضلع دیوار را اشغال می کند.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL04

اکثر ما لوازم شخصی و جانبی زیادی داریم، بنابراین به جز تعبیه کشوها و کمد های مخصوص لباس های فصلی، داشتن فضاهایی برای ذخیره تمام لباس ها و لوازم جانبی باعث می شود در صورت نیاز به استفاده از هر یک از آن ها، با صرف وقت و اِسترس کمتر وسیله مورد نظر را پیدا کنیم. اضافه کردن کشوهای بیشتر در این کمدها به محفوظ نگه داشتن لباس ها و لوازم شخصی از گرد و غبار کمک شایانی می کند.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL05

برای صرف وقت بیشتر و لذت بردن از فضای کمدتان شما نیاز به محلی برای نشستن دارید. با قرار دادن یک صندلی، مبل و یا نیمکت در این فضا، قادر هستید که با حوصله بیشتری کارهایتان را انجام داده و کفش مورد علاقه تان را بپوشید.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL05

یک عنصر بسیار مهم در طراحی کمدهای لوکس، آینه می باشد. اگر اتاق کمد شما کوچک است، یک آینه تمام قدی برای آن کفایت می کند و اگر از فضای بزرگتری برخوردار هستید بهتر است چند آینه در قسمت های مختلف آن تعبیه کنید.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL06

چه كمدهاى مخصوص آقايان و چه بانوان، هر دو نياز به قفسه بندى هاى لباس، قفسه كفش و قفسه هاى باز دارند. كمدهاى لاكچرى داراى فضاى مجزا براى مردان مى باشد. از آن جا كه استاندارد و ابعاد لباس هاى مردان متفاوت است، لازم است كمدهايى مخصوص به خود داشته باشند.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL06

يك فضاى لاكچرى كه تماماً به كمد اختصاص داده شده است، نيز مى تواند همانند آشپزخانه از جزيره برخوردار باشد. در اين فضا درست همانند آشپزخانه يك كانتر در فضاى وسط قرار دارد كه فضاى زير آن توسط دراور و كشوهاى متعدد اشغال شده است و روى آن فضاى بازى است كه به شما اين امكان را مى دهد تا لباس هايتان را در كنار هم گذاشته و از هماهنگى بين آن اطمينان حاصل فرماييد. در فضاى دور تا دور اتاق نيز كمدها، قفسه ها، كشو ها و آويزهاى متعدد جهت جاى دادن اشياء گوناگون تعبيه شده اند. آينه ها در فضاهاى مناسب قرار گرفته شده اند تا به شما در حاضر شدن يارى دهند. 

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL07

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL08

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL08

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL08

این کمدها توسط یک درب به طور کامل از فضای اتاق جدا می شوند و هیچ گونه ارتباط بصری بین این دو وجود ندارد.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL09

تعبيه ميز اُتوى متحرك: تصور كنيد كه داخل چنين فضايى شما با بيرون كشيدن يكى از كمدها آن را تبديل به ميزِ اُتو مى كنيد و هر زمان كه احتياج به آن نبود آن را به داخل برگردانده، تا با بقيه كمدها هم سطح شود. 

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL09

جداكننده هاى داخل كشوها و دراورها: كشو ها و دراور ها بايد مجهز به جداكننده هاى داخلى باشند تا هر چه تمام تر به لباس هايتان نظم ببخشند.

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL09

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL09

آويزهاى شلوار: مى تواند فضايى همانند يك رخت آويز باشد كه در هر رديف ٣ شلوار را بتوان جاى داد و نيز مجهز به پنل متحرك باشد تا موقع انتخاب باز و بسته شود. 

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL09

کتابخانه های چوبی

کمد لوکس، مدل WCL09

كمدهايى با درب هاى شيشه اى: درب هاى شيشه اى، همزمان هم امكان ديد به داخل كمد را فراهم مى سازد و هم از نفوذ گرد و غبار به داخل لباس ها جلوگيرى می كند.

موضوعات مشابه
پروژه های ایتاران
محصولات
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us