آشپزخانه لاکچری

٣- پوشش كابينت ها از جنس آنتيك و لعاب دار: سطوح نهايى كابينت ها در در اين سبك به گونه اى طراحى مى شوند كه لعاب دار و آنتيك به نظر برسند. هنگامى كه از رنگ سفيد آنتيك براى كابينت ها استفاده مى كنيد، با لعاب دار و يا پتينه مو توانيد جلوه آنتيك تر و قديمى ترى به آن ببخشيد. 

٤- تركيب انواع مختلف قاب بندى درب ها و پوشش نهايى كابينت ها: در اين آشپزخانه ها غالبا از تركيب پوشش هاى مختلف براى كابينت ها استفاده مى كنند. برخى اوقات شما يك تركيب و قاب بندى و رنگ را در كابينت هاى اصلى و نوع ديگر را در جزيره و كانتر وسط آشپزخانه مشاهده مى كنيد. البته اين تركيب محدود به تنها ٢ نوع نمى باشد و مى توان از تركيب بندى هاى بيشتر نيز در آن استفاده شود. 

٥- درب هاى كابينت ها با تزئينات زياد: در اين آشپزخانه ها بى نهايت تزئين براى درب ها وجود دارند از جمله: كابينت هاى شيشه اى با برش هاى مورب، شيشه هاى آنتيك، شبكه هاى چوبى و فلزى و …

٦- تزئينات در نازك كارى ديوارهاى آشپزخانه: در اين آشپزخانه ها ايده تزئينات در نازك كارى ديوارها نيز مشاهده مى شود و اين مى تواند در ديوار بين كابينت ها نيز جلوه كند. 

٧- جزئيات معمارى در طراحى كابينت ها: پايه هاى كابينت هاى جزيره ها، ديواره هاى كنار هود، كابينت هاى زير سينك همه با جزئيات هاى زياد طراحى مى شوند كه باعث جاذبه بصرى زيادى مى شود. آشپزخانه ها مملو از تزئينات در هر گوشه و كنار آن مى باشد. 

 

آشپزخانه ورونا (verona)

تاكيد بر جزئيات در ستون هاى كابينت، پايه هاى ميز و كانتر قابل مشاهده مى باشد. تيرهاى چوبى در سقف كار شده و كابينت به صورت قاب بندى شده با تزئينات سنتى طراحى شده اند. دستگيره كابينت ها از جنس برنج و با طرح سنتى كار شده اند. كابينت هاى شيشه اى با شيشه نيمه مات كار شده اند. از شيرآلات آنتيك براى سينك استفاده شده است. سنگ گرانيت براى پوشش روى كانتر استفاده شده كه از مصالح لوكس محسوب مى شود. 

 

آشپزخانه ويكتوريا (victoria)

در اينجا تزئينات و جزئيات معمارى به اوج خود رسيده اند. لوستر شكيل با گچبرى هاى سقف تجمل و شكوه معمارى را به نمايش مى گذارد. كابينت ها به سبك مبلمان طراحى شده و يخچال و فريزر را درون خود جاى مى دهد. ويترين هاى شيشه اى، عناصر دكورى، استفاده از مصالح لوكس، آب طلاهاى به كار رفته در تزئينات كابينت ها و سنگ مرمر ايتاليايى كار شده در فضاى بالاى كابينت ها همگى نشان دهنده سبك لاكچرى در حد كمال خود مى باشد. 

آشپزخانه ويرجينيا (virginia)

در اين آشپزخانه نيز تزئينات و جزئيات معمارى در كابينت ها، ميز، ساعت ايستاده آنتيك، هود و جزيره قابل مشاهده است. قوس به كار رفته در كابينت ان را به فضاهاى سنتى نزديك تر مى كند. تزئينات در نازك كارى ديوارهاى آشپزخانه ديده مى شود، سقف از تيرهاى چوبى پوشيده شده است. كابينت ها قاب بندى شده و داراى دستگيره هايى از جنس نقره مى باشند. 

٨- به كارگيرى سينك آنتيك با المان هاى قديمى: استفاده از سينك هاى آنتيك به همراه يراق آلات آن از ديگر مشخصه هاى اين سبك مى باشد. 

٩- به كارگيرى مصالح لوكس براى پوشش روى كانتر: سنگ مرمر، كوارتز و گرانيت از جمله سنگ هايى هستند كه به طرز رايج براى پوشش روى كانتر در اين نوع آشپزخانه ها استفاده مى شود. گرچه سنگ مرمر داراى مقاومت بالايى مى باشند ولى همچنان يادآور حس قديم و آنتيك نيز مى باشد. 

١٠- لوستر ها و لامپ هاى روشنايى : در اين آشپزخانه ها از لوستر هاى كريستالى و يا لوستر هاى آنتيك به همراه شاخه هاى ديوارى آن استفاده مى شود، به بيان ديگر در آشپزخانه شما شاهد لوسترهايى هستيد كه انتظار ديدن آن ها را در پذيرايى داريد. 

١١- به كارگيرى هودهاى مجلل گچى و يا سنگى: سبك اين هودها بسيار مشابه شومينه هاى قديمى باشند كه به صورت بسيار لوكس طراحى مى شوند. هودهاى گچى اكثر اوقات تنها جنبه تزئينى دارند ولى بسيار سبك تر از هودهاى چوبى مى باشند. 

١٢- جاسازى تاقچه مانند به سبك قديمى در ديوار بالاى گاز: يكى از جزئيات معمارى مى باشد كه در برخى از آشپزخانه هاى اين سبك قابل مشاهده مى باشد. 

١٣- كابينت هايى كه به سبك مبلمان طراحى شده اند: كابينت هايى كه شبيه كابينت نيستند از نشانه هاى اين سبك مى باشند. همانند كابينت بزرگ چوبى كه يخچال يا فريزر را در درون خود جاى داده است و يا كابينت هايى كه شبيه بوفه هاى اتاق پذيرايى طراحى شده اند.

WhatsApp WhatsApp us