خانه / مبلمان / مبلمان هال و پذیرایی / پله های چوبی

ایده های جدید برای پله ها و راه پله های چوبی

كد WSTC01

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: Murray Fredericks      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

پله اى كه در عكس فوق مشاهده مى كنيد، يك پله استوانه اى شكل مى باشد كه متعلق به يك خانه پايدار نزديك سيدنى مى باشد. مصالح به كار رفته در اين طرح؛ استيل، چوب و مواد پلاستيكى قابل بازيافت مى باشد. 

كد WSTC02

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: Ralph Klisiewicz      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

اين پله ها متشكل از چوب، شيشه و فولاد مى باشند كه با كفپوش هاى چوبى و سقف بلند اين ساختمان بسيار هماهنگ است. در سمت چپ پله هاى طبقه همكف سكوهاى تزئينى چوبى تعبيه شده و از آن مى توان استفاده هاى گوناگون كرد. 

كد WSTC03

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: Anna Jones      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

در اينجا شاهد يك راه پله چوبى ساده مى باشيد كه متناسب با فضاى مينيمال خانه انتخاب شده است. ديوار چوبى كنار راه پله نقش جداكننده فضاى نشيمن را از فضاهاى خصوصى تر بر عهده دارد. 

كد WSTC04

پله های چوبی

از تركيب پله هاى چوبى و سازه و نرده فلزى اين پله زيبا پديد آمده است. قسمت زير پله توسط عناصر طبيعى پوشانده شده تا طبيعت را وارد طراحى كند. 

كد WSTC05

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: Nick Ballon      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

در اينجا از يك پله يك طرفه جهت اتصال دو طبقه به هم استفاده شده است. رنگ طبيعى چوب در كنار ديوار سفيد رنگ تداعى كننده سادگى و زيبايى سبك مدرن مى باشد. 

كد WSTC06

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: Kelly Dawson      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

در خانه هاى امروزه پله يك عنصر برجسته معمارى محسوب مى شود و معماران و طراحان داخلى از طرح هاى خلاقانه، زيبا و هنرمندانه براى راه پله استفاده مى كنند. فرم كشيده و افقى چوبى حاكى از حضور سبك مدرن در اين ساختمان دارد و از سه عنصر اصلى چوب، فلز و شيشه براى ساخت آن استفاده شده است. 

كد WSTC07

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: 1 Hotel Brooklyn Bridge      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

عكس فوق لابى يك هتل زيبا مى باشد. در اينجا راه پله به عنوان اصلى ترين عنصر در معرض نمايش قرار گرفته تا هم زيبايى و هم عملكردگرايى خود را در فضا تأكيد كند. چوب و فلز عناصر تشكيل دهنده اين راه پله مى باشند و حضور سنگ هاى تزئينى اشاره به توجه به طبيعت و ارگانيك بودن طرح دارد. 

كد WSTC08

پله های چوبی

يك راه پله در مجموعه مسكونى مى باشد كه شامل صفحات افقى چوب است كه در بين ديوارهاى بتنى قرار گرفته است. سادگى و خلوص از ويژگى هاى اصلى اين طرح مى باشد. 

كد WSTC09

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: JB Valiquette      Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

عناصر تشكيل دهنده اين راه پله چوب، فلز و شيشه مى باشد. انتخاب چوب متناسب با ديوار سنگى كنار آن صورت گرفته چرا كه هر دو از عناصر طبيعى هستند. صفحات شيشه اى در اين طرح جايگزين نرده شده اند. 

كد WSTC10

پله های چوبی

نرده هاى چوبى، پله هاى تمام چوب و برخوردار بودن از سازه فلزى مشخصات اصلى اين پله مى باشند. پله هاى چوبى در هماهنگى با كفپوش هاى چوبى فضاى خانه انتخاب شده است و در تضاد رنگى با ديوار آجرى سفيد رنگ كنار آن مى باشد. 

كد WSTC11

پله های چوبی

در اينجا شاهد يك پله دست ساز چوبى مى باشيد. اين خانه كه در كاليفرنيا قرار دارد يك خانه چوبى است كه با الهام از سبك روستيك ساخته شده است. كفپوش ها و ديوارپوش ها همگى چوبى مى باشند و در هماهنگى با يكديگر طراحى شده اند. 

كد WSTC12

پله های چوبی

طراحى مدرن، سطوح شفاف شيشه اى و خطوط محكم و واضح از خصوصيات اصلى اين طرح مى باشد. كف پله هاى چوبى از يك جهت به ديوار شيشه اى و از طرف ديگر به سازه اصلى پله محصور شده اند. فرم هنرى نرده كه از تلفيق چوب و فلز ساخته شده زيبايى بصرى منحصر به فردى را در طرح پديد آورده است. 

كد WSTC13

پله های چوبی

PHOTOGRAPHER: Eric Laignel     Image : https://www.dwell.com/photos/staircase

طرح تمام چوب اين پله، از سازه اصلى گرفته تا كف پله ها و نرده ها از مشخصات اصلى اين طرح مى باشد. چوب هميشه يكى از محبوب ترين متريال ها بوده چرا كه علاوه بر طبيعى و ارگانيك بودن، گرما و صميميت را نيز وارد طرح مى كند. 

موضوعات مشابه
پروژه های ایتاران
محصولات
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us