نورپردازى فضاى بيرونى رستوران ها، فست فودها و كافى شاپ ها

امروزه بسيارى از رستوران هاى پر طرفدار قسمتى از رستوران خود را در فضاى باز داير مى كنند. به طور كلى اين فضاهاى باز شامل تراس، پاسيو، حياط و يا حتى قسمتى از پياده راه ها مى باشد. اين محيط ها از دكوراسيون هاىِ سرسبز و زيبايى برخوردارند، تا محيطى لذت بخش را براى صرف غذا ايجاد كنند. مشاوران و طراحان نورپردازى بين طراحى معمارى و محوطه سازى و معمارى بيرون يك هماهنگى بوجود مى آورند و يك محيط متعادل و زيبا را خلق مى كنند. همه چيز از ارتفاع سقف پاسيو، مصالح مورد استفاده در فضاى بيرونى، كفپوش ها و دكوراسيون در نورپردازىِ فضاى باز تأثير خواهد داشت. 

از آنجايى كه اجزاء وسايل نورپردازى در فضاى باز به طور مداوم در معرض رطوبت و شرايط آب و هوايى قرار مى گيرد، توصيه مى شود حتماً از تجهيزات مقاوم در برابر اين شرايط استفاده شود، تا عملكرد و ايمنى كار حفظ شود. 

از ديگر رستوران ها متمايز باشيد

اولين و مهمترين مسئله اين است كه رستوران ها بتوانند براى شام افراد را به سمت خود بكشانند. تأثير و نگاه اول بسيار مهم است. اينكه شما از نظر مشتريان و مردم چگونه به نظر مى رسيد و بر همين اساس نقش نورپردازى بسيار پُر رنگ و مهم مى باشد.

يك نورپردازى حرفه اى براى محيط بيرونى رستوران، شما را از ديگر رستوران ها متمايز مى كند. آيا شما از يك معمارى منحصر به فرد برخورداريد ؟  بنابراين آن را با نورپردازى مناسب به همه نشان دهيد.

نورپردازى حرفه اى، بهترين ويژه گى ها و مشخصه رستوران شما را برجسته مى كند و يك ظاهر عالى را به نمايش مى گذارد و به مشتريان نشان مى دهد اين محلى است كه ارزش آن را دارد كه يك بار امتحانش كنيد. 

لامپ هاى روشنايى فضاى بيرونى

تقريباً هر لامپ و يا هر وسيله روشنايى كه در فضاى داخلى استفاده مى شود، قابليت استفاده در فضاى بيرونى را دارد. البته لازمه آن اينست كه از قرار گرفتن آن در معرض هوا و تأثير مخرب رطوبت هوا، جلوگيرى كرد. 

سيستم هاى نورپردازى در فضاى باز عبارتند از :
  • نورهاى ديوارى
  • چراغ هاى پاسيو
  • چراغ هاى آويزان در طناب
  • چراغ هاى پله
  • نورهاى مخصوص تزئين درختان و گياهان
  • چراغ هايى كه مسير بيرونى رستوران را مشخص مى كنند. 

اين سيستم ها اغلب دستگاه هايى با ولتاژ پائين مى باشند، برخى از آنها نيز اغلب با استفاده از چراغ هاى LED كه مصرف انرژى كمترى دارند و مقاوم در برابر عوامل طبيعى هستند ساخته مى شوند. اين نورهاى تزئينى معمارى مى توانند محيطى را خلق كنند كه به طور بصرى از محيط اطراف آن مجزا باشد. 

روشنايى ميزها

نورپردازى اطراف ميزهاى غذاخورى در فضاهاى باز بستگى به نوع ميز مورد استفاده در رستوران و يا كافى شاپ دارد. بعضى از ميزها به گونه اى طراحى شده است كه مناسب زوج ها مى باشد برخى ديگر مناسب گروه هاى خانوادگى و يا دوستان مى باشند. 

براى ميزهاى دو نفره در فضاى باز چراغ هايى چائى رنگ از جنس LED به يكى از محبوب ترين شيوه هاى نورپردازى تبديل شده است. آنها شباهت زيادى به شمع دارند و مى توان روشنايى آن ها را در سطوح مختلف تنظيم كرد. آن ها بسيار مناسب لحظات عاشقانه هستند. براى ميزهاى بزرگتر براى خانواده ها و گروه دوستان مى توان از چراغ هاى آويزى كه از سقف پاسيو و يا ديوار به صورت معلق بالاى ميز قرار مى گيرند، استفاده كرد. 

برخى از رستوران ها از نورهاى تزئينى LED براى روى ميزها استفاده مى كنند. در بعضى از موارد كه ميزها به صورت ثابت و فيكس در محيط بيرونى باقى مى مانند، مى توان از لوازم روشنايى سفارشىِ جذابى براى روشنايى آن ها استفاده كرد. 

پوشش گياهى و دكوراسيون

لازم است توجه خاصى از لحاظ نورپردازى به وسائل تزئينى از جمله مجسمه ها و اِلمان هاى خاص معمارى و همچنين پوشش هاى گياهى شود. اگر داراى درخت در اطراف فضاى باز رستوران خود هستيد، مى توانيد از چراغ هايى كه درختان و تنه ی آنها را مى پوشاند، استفاده كنيد. حتى مى توانيد از نورهاى چند حالته كه قابل تنظيم هستند، براى روشنايى اين بخش استفاده كنيد.  براى حفاظت از محيط زيست و زيباسازى فضاى خارجى لازم است از وسائل خاص استفاده شود كه به درختان و پوشش هاى گياهى آسيبى نرسانند. استفاده از ترانسفورماتور هاى ولتاژ پایين و چراغ هايى كه به طور خاص براى محيط هاى بيرونى طراحى و ساخته شده اند را براى اين محل ها توصيه مى كنيم. 

در نورپردازى محيط بيرونى به آب نماها، درختان، مجسمه ها و كنده كارى ها توجه كنيد. و با نورپردازى آن ها، محيطى به دور از تَنش هاى زندگى شهرى و ساختمان هاى ادارى و تجارى و در عين حال آرامش و طبيعت را براى مشتريان خود خلق كنيد. 

موضوعات مشابه
پروژه های ایتاران
محصولات
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us