نورپردازى به سبك صنعتى

امروزه تزئينات و دكورهاى صنعتى يكى از محبوبترين و پرطرفدارترين گرايش ها در دنياى رستوران ها و فست فودها محسوب مى شوند. تصور كنيد كه مى خواهيد انبارهاى جديد و واحدهاى ذخيره سازى را بازسازى كنيد. ديوار هاى آجرى روستيك و رشته سيم ها و لوله هاى در معرض ديد از ويژگى هاى طراحى داخلى به سبك صنعتى مى باشند. 

نورپردازى صنعتى نه تنها ظاهر يك فضاى آشپزخانه عصر صنعتى را براى شما به وجود مى آورد، بلكه با جذابيت هاى خود مشتريان بسيارى را جذب مى كند. اما از كجا بايد شروع كرد؟ هزاران مدل روشنايى و چراغ در سبك صنعتى در بازار موجود است. نگران نباشيد، ما مى توانيم از يك طراحى جامع به شما كمك كنيم تا رستوران خود را در بهترين شرايط روشنايى و نور پردازى قرار دهيد. در زير برخى از ايده هاى طراحى و طرح هاى هيجان انگيز در مورد وسايل روشنايى صنعتى را به شما ارائه مى دهيم. 

لامپ هاى رشته اى نمايان اديسونى

لامپ های ادیسونی
لامپ های ادیسونی
لامپ های ادیسونی
لامپ های ادیسونی

نورهاى اديسونى تركيب كاملى از مينيماليسم، يكپارچگى و بهره ورى انرژى است. در سال هاى اخير آن ها قسمت عمده طراحى نورپردازى رستوران ها، كافى شاپ ها و فست فودها را تشكيل داده اند. نورهاى اديسونى ساده اما بسيار فريبنده بوده و در اشكال و رشته هاى مختلف در بازار موجود مى باشند. آن ها با حضورشان جذابيت زيادى را در محيط ايجاد مى كنند. 

چراغ هاى اكسپوزِ حباب دار نيز در انواع مختلف وجود دارد و مى توان آن ها را مستقيماً بر روى ديوار، پايه و يا به عنوان آويز از سقف آويزان كرد. 

نورهاى سفارشى

نورهاى سفارشى
نورهاى سفارشى
نورهاى سفارشى
نورهاى سفارشى

راه هاى ديگرى نيز براى به نمايش گذاشتن روشنايى وجود دارد از جمله استفاده از شيشه هاى مربا، كوزه هاى شفاف و غيره. اين نورها به شما حس زندگى و فرديت مى دهد. اين گزينه ها بسيار در دسترس بوده و قابل تغيير بنا به سليقه شما مى باشد. يكى از ويژگى هاى صنعتى بودن، كارايى و سودمندى است، پس همه چيز بايد هدفمند انتخاب شود. در اين راستا مى توان از مواد دور انداختنى به عنوان دكوراسيون صنعتى استفاده نمود. علاوه بر آن اين گونه نورپردازى هيچ صدمه اى به رستوران شما نمى زند بلكه آن را خاص تر نيز مى كند و تصوير اوليه خوبى را در ذهن بينندگان حك مى كند. 

نورهاى آويزان آشپزخانه

نورهاى آويزان آشپزخانه
نورهاى آويزان آشپزخانه
نورهاى آويزان آشپزخانه
نورهاى آويزان آشپزخانه
نورهاى آويزان آشپزخانه
نورهاى آويزان آشپزخانه

هنگامى كه مى خواهيد يك آشپزخانه صنعتى را همانند يك انبار صنعتى به نمايش بگذاريد، اولين چيزى كه به ذهن مى رسد نورهاى آويزان مى باشد. نورپردازى توسط آويزها، احساس كارايى ايجاد شده توسط محيط صنعتى را تضمين مى كند. در ساختمان هاى با سقف بلند، نورپردازى آويزى مى تواند اين فضاى خالى را پر كند. يك رديف نورهاى آويزان در يك آشپزخانه ى در معرض ديد، يك روش براى به نمايش در آوردن فعاليت هاى در حال انجام در آن مكان براى مشتريان مى باشد. انتخاب اين نورپردازى توجه مشتريان را به سخت كوشى كاركنان آشپزخانه و همچنين انواع ظروف و غذاهايى كه در آن رستوران سرو مى شود، جلب مى كند. اين لامپ ها اشكال و رنگ هاى مختلف سايه را در رستوران به جود مى آورند. رنگ هاى تيره تر براى رستوران هايى مناسب تر است كه بيشتر فعاليت خود را در شب ها انجام مى دهد. از سوى ديگر رنگ هاى روشن تر توسط تابش نور طبيعى شفاف تر به نظر مى رسند و فضاى آشپزخانه را جذاب تر مى كنند. 

چراغ هاى قفس گونه

چراغ هاى قفس گونه
چراغ هاى قفس گونه

اين چراغ ها تركيبى از لامپ هاى نمايان اديسونى و لوسترهاى كلاسيك صنعتى مى باشد. چراغ هاى قفس گونه يكى از گزينه هاى نورپردازى براى رستوران ها و فست فودهايى كه مى خواهند به شكل صنعتى نورپردازى شوند، مى باشند. شبكه هاى استيل، چدنى و برنزى تنها چند مورد از مواردى است كه شما مى توانيد انتخاب كنيد. از اين شبكه ها مى توان براى ايجاد يك قفس مناسب براى سالن غذاخورى استفاده نمود. سبك ها و اشكال مختلف قفس را مى توان براى اين سبك روشنايى به كار برد. اين قفس ها همچنين الگوهاى سايه هاى متنوع و جذابى را به وجود مى آورند و يك لايه از بافت را وارد فضا مى كنند. اين چراغ ها در انواع مختلف آويزى، ديوارى و پايه دار وجود دارند. 

چراغ هايى با بازوهاى قيچى مانند و قرقره شكل

چراغ هايى با بازوهاى قيچى مانند و قرقره شكل
چراغ هايى با بازوهاى قيچى مانند و قرقره شكل

هنگامى كه بحث از دكوراسيون صنعتى به ميان مى آيد، استفاده از فرم هاى جذاب فلزى، يك انتخاب عالى محسوب مى شود و يكى از همين گزينه ها چراغ هايى با بازوهاى قيچى شكل مى باشد. آن ها نه تنها از ظاهر صنعتى برخوردارند بلكه كاربردى نيز مى باشند. انعطاف پذيرى آن ها باعث مى شود تا مشتريان بتوانند كنترل بيشترى بر ميزان تابش نور بر سر ميز خود داشته باشند. 

يكى ديگراز لوازم روشنايى صنعتى، چراغ هاى قرقره اى مى باشد. اين چراغ ها ظاهر بصرى بسيار جذابى را خلق مى كنند. پيچيدگى آن ها چشم را درگير مى كند و شخصيت صنعتى دوره هاى قبل را به تصوير مى كشاند. به علاوه استفاده از آن ها به رستوران شما هويتى مى بخشد كه هم مشتريان جديد و هم قديمى را جذب مى كند. اين گزينه هاى مكانيكى به نمايش گذاشتن محصولات خاص صنعتى است كه مى توان از آن ها به عنوان دكور و عناصر صنعتى استفاده نمود. 

لامپ هاى روشنايى صنعتى مناسب رستوران شما 

انتخاب شما براى نورپردازى بايد بر اساس ايجاد يك جاذبه بصرى قوى در نگاه اوليه مشتريان باشد. استفاده از اين تجهيزات نورهاى صنعتى محيط رستوران، فست فود و يا كافى شاپ شما را گرم و دعوت كننده مى كند. چه شما در حال بازسازى رستوران قديمى و يا طراحى از ابتداى يك رستوران هستيد، سخت ترين بخش كار انتخاب سبك نورپردازى مناسب براى رستوران شما مى باشد. اگر مطمئن نيستيد كه ايده شما براى نورپردازى رستورانتان مناسب باشد با متخصصان و مشاوران نورپردازى ايتاران تماس بگيريد. آن ها قادرند شما را در پيدا كردن سبك مورد نظرتان يارى دهند و در تمام مراحل از طراحى تا اجراء در كنار شما هستند. 

موضوعات مشابه
پروژه های ایتاران
محصولات
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us