خانه / كابينتِ آشپزخانه / كابينتِ چوبی 

كابينت چوبی

کابینت های چوبی هر دو آیتم زیبایی و کاربردی را در خود جای داده است. هنگامی که صحبت از ظرافت و زیبایی به میان می آید، نمی توان بافت و تنوع بیشماری که در یک ماده طبیعی به نام چوب وجود دارد را نادیده گرفت. علاوه بر این متریال چوب دارای قابلیت های فوق العاده ای است که می تواند هم در محیط های مدرن و هم کلاسیک به کار رود. از آنجایی که چوب یک متریال صد در صد طبیعی به شمار می رود، انتظار خلق فضایی گرم و دلپذیر را در محیط آشپزخانه باید داشت. چوب یک متریال بسیار مقاوم و با استحکام است که با لطف فناوری های تولیدی عصر حاضر، کابینت چوبی می تواند یک انتخاب بسیار ایده آل برای آشپزخانه های امروزی باشد. در ادامه به بررسی انواع درب های کابینت های چوبی و ویژگی های آن ها می پردازیم.

درب های کابینت چوبی

جوانب مثبت و منفی کابینت های چوبی

قبل از پروژه بازسازی یا ساخت آشپزخانه خانه خود لازم است تا از جوانب مثبت و منفی کابینت های چوبی آگاه باشید تا انتخاب مناسب تری را بنا به نیاز خود انجام دهید. کابینت های چوبی یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که صاحب خانه بوده و نیاز به بازسازی آشپزخانه خود دارند. در این حالت طیف وسیعی از رنگ ها و انواع مختلف چوب وجود دارند که شما می توانید آن ها را خریداری کنید. 

انواع کابینت های چوبی

چه نوع چوبی برای آشپزخانه شما مناسب تر است؟

اگر شما می خواهید از کابینت چوبی برای آشپزخانه خود استفاده کنید و مطمئن نیستید از چه نوع چوبی استفاده نمایید، خواندن مطالب زیر می تواند به شما در تصمیم نهایی تان کمک کند.

چوب بلوط : چوب بلوط قوی و بادوام است و از ظاهری کاملا ظریف برخوردار بوده و در رنگ های مختلف سفید، زرد، قرمز و … در بازار موجود می باشد. چوب بلوط ارزان تر از چوب های افرا و گیلاس می باشد. این چوب دارای دانه های زیادی در بافت خود بوده و از این نظر ظاهر مختص به خود را دارد که ممکن است مورد پسند همگان نباشد.

نمونه کابینت های چوبی

كابينت چوبی كد WKCN01

این مجموعه، از کابینت های شیکر سفید رنگ تشکیل شده که یک ظاهر زیبا را به آشپزخانه شما می بخشد. درب های کشویی از لولا هایی ساخته شده اند که باز و بسته کردن آن ها به راحتی صورت می گیرد. کابینت ها همگی چوبی بوده و برای یراق آلات از دستگیره های فلزی مات استفاده شده است. سینک ظرفشویی بر روی فضای جزیره طراحی شده تا ظاهری مدرن را ایجاد کند.

كابينت چوبی كد WKCN02

 یکی  دیگر از کابینت های چوبی است که به رنگ سفید طراحی شده است. رنگ خاکستری دیوار در تضاد با کابینت های سفید قرار گرفته و محیط را جذاب تر کرده است. کابینت جزیره به رنگ مشکی طراحی شده و در وسط فضای آشپزخانه قرار دارد. از ویژگی های خاص این آشپزخانه می توان به طراحی فضای نگهداری بطری و کابینت های با درب های شیشه ای اشاره نمود.

كابينت چوبی كد WKCN03

آشپزخانه های سفید مملو از نور و شفافیت می باشند. همان طور که در این عکس مشاهده می کنید، پلان آشپزخانه به صورت U شکل بوده که در فضای وسط آن جزیره تعبیه شده است. برای پوشش روی کابینت های جزیره از کانتر چوبی استفاده شده تا از لحاظ متریال یکدست و یکپارچه باشد. از آن جا که رنگ خاکستری دیوار و کابینت های سفید هر دو از رنگ های خنثی استفاده شده اند، رنگ چوب طبیعی به کار رفته برای کانتر جزیره کاملا به چشم آمده و جذاب تر به نظر می رسد.

كابينت چوبی كد WKCN04

از چوب قهوه ای تیره برای ساخت این کابینت ها استفاده شده است. این آشپزخانه دارای یک ظاهر مدرن و شیک می باشد. برای درب ها و کشو ها از مرغوب ترین لولاها و لوازم اتصال دهنده استفاده شده تا به سهولت بتوان از آن ها استفاده نمود.

كابينت چوبی كد WKCN05

این کابینت ها از چوب درخت افرا ساخته شده و دارای یک لایه محافظ در برابر اشعه خورشید می باشد. مونتاژ درب های کابینت می تواند راست گرد و چپ گرد باشد. کابینت های گوشه و یا کنج به گونه ای طراحی شده اند که از فضای آن می توان حداکثر استفاده را نمود.

كابينت چوبی كد WKCN06

از چوب درخت توسکا برای ساخت این کابینت ها استفاده شده و به رنگ قهوه ای سیر درآمده است. فضای جزیره به گونه ای طراحی شده تا از آن بتوان به عنوان میز برای صرف وعده های غذایی نیز استفاده نمود. کانتر روی کابینت ها نیز چوبی بوده و رنگ آن روشن می باشد تا در تضاد با کابینت ها، فضایی دلنشین و دوست داشتنی را به وجود آورند.

كابينت چوبی كد WKCN07

این آشپزخانه از یک طراحی مدرن برخوردار بوده و از چوب درخت توسکا برای ساخت کابینت های آن استفاده شده است. کابینت های قهوه ای سیر در تضاد با دیوار سفید پشت آن به کار رفته است.

كابينت چوبی كد WKCN08

این آشپزخانه از ظاهری کلاسیک برخوردار بوده و پلان آن به صورت U شکل به همراه یک جزیره در وسط آن طراحی شده است. از چوب درخت توسکا به رنگ قهوه ای تیره برای ساخت این آشپزخانه زیبا استفاده شده است.

كابينت چوبی كد WKCN09

در اینجا شاهد یک آشپزخانه بزرگ می باشید که تمام آن با استفاده از کابینت های چوبی ساخته شده از چوب توسکا مبلمان شده است. سینک های ظرفشویی و شیرآلات طلایی رنگ به سبک آنتیک انتخاب شده که با رنگ قهوه ای تیره کابینت ها هماهنگ است.

كابينت چوبی كد WKCN10

این کابینت های شکلاتی رنگ جذاب از چوب درخت توسکا ساخته شده اند که ظاهری بی نظیر را در فضای آشپزخانه خلق کرده است. پلان این آشپزخانه به صورت U شکل بوده و جزیره در وسط آن قرار گرفته است که یکی از محبوب ترین پلان های سال های اخیر به شمار می رود.

1    2     3    Next Page

WhatsApp WhatsApp us