A  R  C  H  I  T  E  C  T  U  R  E

اين ويلا در دماوند و در منطقه ییلاقی کیلان واقع شده است. کل بنا در دو طبقه و به صورت دوبلکس طراحی شده است. سطوح وسیع شیشه ای بنا را مملو از نور کرده و امکان دید را به مناظر چشم نواز اطراف میسر نموده است. سقف ويلا شيب دار طراحی شده تا از لحاظ اقلیمی با منطقه سازگار باشد. در طراحی این ویلا سعی شده تا کمترین تخریب بر روی پوشش گیاهی موجود صورت گیرد. 

اين ويلا در شهريار، منطقه ابراهيم آباد واقع شده است. بنا به درخواست كارفرما يك ويلاى تك خواب در اين باغ طراحى شده است. مصالح اصلى بنا آجر مى باشد. سقف ويلا شيب دار و در دو سطح ارتفاعى طراحى شده است. از آن جا كه درختان موجود در سايت وسيع و پراكنده بودند، در ابعاد و محل ساخت بنا محدوديت هاى زيادى وجود داشت. 

كانسپت اصلى اين مجموعه آموزش و تعليم از طريق فضاى معمارى مى باشد. در اينجا كودكان در محيطى قرار مى گيرند كه پتانسيل هاى محيطى، آن ها را در پروسه يادگيرى قرار مى دهد و اين يادگيرى در جهت ايده هاى سبز، انرژى هاى پايدار و محيط زيستى، بهره برى از انرژى طبيعى و انرژى خود كودكان مى باشد. دو استوانه افقى موجود در ورودى كودكان با حركات فزيكى كودكان قادر به توليد انرژى براى روشن كردن لامپ هاى رنگى مى باشند و كودكان بدون اينكه انرژى خارجى مصرف كنند مشغول بازى مى شوند.

مجموعه بزرگ مركافير واقع در منطقه  Novoli  در شهر فلورانسِ ایتالیا مى باشد. كه شهردارى تصميم به تبديل اين منطقه به يك مجموعه كامل، شامل كاربرى هاى مختلف مسكونى، تجارى، تفريحى و ورزشى كرده بود. طرح هاى مختلفى از طرف دانشجويان و ديگر طراحان براى اين مجموعه ارائه گرديد كه طرح زير يكى از آن ها مى باشد که از طرف سرکار خانم رزا نوذری ارائه شد.

WhatsApp WhatsApp us