کابینت آشپزخانه های لاکچری و  مِمبران

کابینتِ آشپزخانه های مِمبران که اکثراً به سبکی کاملاً لوکس و لاكچرى طراحی و ساخته می شوند، در واقع از جزئيات چشمگير آنها قابل شناسايى مى باشند و به طور كلى برخى از ويژگى هاي آنها عبارتند از:

١- جزئيات (Detail) معمارى: در آشپزخانه هاى لاكچرى، تأكيد بر جزئيات در تمامى آيتم هايش قابل مشاهده مى باشد. هنگامى كه از جزئيات معمارى صحبت مى شود منظور قوس ها، گچ كارى، تيرهاى سقفى، پنل هاى قاب بندى شده كابينت ها، هودهاى سفارشى با ابعاد بزرگ، لوسترهاى سقفى و ديوارى، مبلمان ها و غيره مى باشد.

٢- كابينت هاى قاب بندى شده: شكل ظاهرى كابينت ها مى تواند تأثير عمده اى در سبك آشپزخانه داشته باشد. كابينت هاى قاب بندى شده بيشتر در ارتباط با سبك سنتى مى باشند. در اين سبك شما يك قاب را دور تا دور درب هاى كابينت مشاهده مى كنيد و همه درب ها و دِراورها قاب دار مى باشند و داراى دستگيره هايى از جنس نقره، برنز و برنج آنتيك مى باشد.

٣- پوشش كابينت ها از جنس آنتيك و لُعاب دار: سطوح نهايى كابينت ها در اين سبك به گونه اى طراحى مى شوند كه لعاب دار و آنتيك به نظر برسند. هنگامى كه از رنگ سفيد آنتيك براى كابينت ها استفاده مى كنيد، با لعاب دار کردن و يا پتينه کردن آنها، می توانيد جلوه آنتيك تر و قديمى ترى به آن ببخشيد. 

آشپزخانه وِرونا (Verona)

تأكيد بر جزئيات در ستون هاى كابينت، پايه هاى ميز و كانتر قابل مشاهده مى باشد. همانگونه که شاهد هستید، تيرهاى چوبى در سقف كار شده و كابينت ها همگی به صورت قاب بندى شده با تزئينات سنتى طراحى شده اند. دستگيره كابينت ها از جنس برنج و با طرح سنتى كار شده اند. ادامه مطلب

٤- تركيب انواع مختلف قاب بندى درب ها و پوشش نهايى كابينت ها: در اين آشپزخانه ها غالباً از تركيب پوشش هاى مختلف براى كابينت ها استفاده مى كنند. برخى اوقات شما يك تركيب و قاب بندى و رنگ را در كابينت هاى اصلى و نوع ديگر را در جزيره و كانتر وسط آشپزخانه مشاهده مى كنيد. البته اين تركيب محدود به تنها ٢ نوع نمى باشد و مى توان از تركيب بندى هاى بيشتر نيز در آن ها استفاده شود.

٥- درب هاى كابينت ها با تزئينات زياد: در اين آشپزخانه ها بى نهايت تزئين براى درب ها وجود دارند از جمله: كابينت هاى شيشه اى با برش هاى مُورب، شيشه هاى آنتيك، شبكه هاى چوبى و فلزى و …

٦- تزئينات در نازك كارى ديوارهاى آشپزخانه: در اين آشپزخانه ها ايده تزئينات در نازك كارى ديوارها نيز مشاهده مى شود و اين مى تواند در ديوار بين كابينت ها نيز جلوه كند.

٧- جزئيات معمارى در طراحى كابينت ها: پايه هاى كابينت هاى جزيره ها، ديواره هاى كنار هود، كابينت هاى زير سينك همه با جزئياتهاى زياد طراحى مى شوند كه باعث جاذبه بصرى زيادى مى شود. آشپزخانه ها مَملو از تزئينات در هر گوشه و كنار آن مى باشد. 

آشپزخانه ويكتوريا (Victoria)

در اينجا تزئينات و جزئيات معمارى به اوج خود رسيده اند. لوستر شكيل با گچبرى هاى سقف تجمل و شكوه معمارى را به نمايش مى گذارد. كابينت ها به سبك مبلمان طراحى شده و يخچال و فريزر را درون خود جاى مى دهد. ادامه مطلب

٨- به كارگيرى سينك آنتيك با اِلمان هاى قديمى: استفاده از سينك هاى آنتيك به همراه يراق آلات آن از ديگر مشخصه هاى اين سبك مى باشد.

٩- به كارگيرى مصالح لوكس براى پوشش روى كانتر: سنگ مرمر، سنگ كوارتز، سنگ کورین و گرانيت از جمله سنگ هايى هستند كه به طرز رايج براى پوشش روى كانتر در اين نوع آشپزخانه ها استفاده مى شود. سنگ مرمر داراى مقاومت بالايى مى باشد و همچنان يادآور حس قديم و آنتيك نيز مى باشد.

١٠- لوستر ها و لامپ هاى روشنايى: در اين آشپزخانه ها از لوستر هاى كريستالى و يا لوستر هاى آنتيك به همراه شاخه هاى ديوارى آن استفاده مى شود، به بيان ديگر در آشپزخانه، شما شاهد لوسترهايى هستيد كه انتظار ديدن آن ها را در پذيرايى داريد. 

آشپزخانه ويرجينيا (Virginia)

در اين آشپزخانه نيز تزئينات و جزئيات معمارى در كابينت ها، ميز، ساعت ايستاده آنتيك، هود و جزيره قابل مشاهده است. قوس به كار رفته در كابينت ها، آن را به فضاهاى سنتى نزديك تر مى كند. تزئينات در نازك كارى ديوارهاى آشپزخانه ديده مى شود، سقف از تيرهاى چوبى پوشيده شده است. ادامه مطلب

١١- به كارگيرى هود هاى مجلل گچى و يا سنگى: سبك اين هود ها بسيار مشابه شومينه هاى قديمى می باشند كه به صورت بسيار لوكس طراحى مى شوند. هود هاى گچى اكثر اوقات تنها جنبه تزئينى دارند ولى بسيار سبك تر از هود هاى سنگی مى باشند.

١٢- جاسازى تاقچه مانند به سبك قديمى در ديوار بالاى گاز: يكى از جزئيات معمارى مى باشد كه در برخى از آشپزخانه هاى اين سبك قابل مشاهده مى باشد.

١٣- كابينت هايى كه به سبك مبلمان طراحى شده اند: كابينت هايى كه شبيه كابينت نيستند از نشانه هاى اين سبك مى باشند. همانند كابينت بزرگ چوبى كه يخچال يا فريزر را در درون خود جاى داده است و يا كابينت هايى كه شبيه بوفه هاى اتاق پذيرايى طراحى شده اند.

آشپزخانه پانتئون (Pantheon)

پانتئون نام یکی از معابد مشهور رُم در کشور ایتالیا می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین گنبدهای جهان و جزء شگفتی‌های دنیای معماری می باشد. در اين سبک از آشپزخانه نيز تزئينات و جزئيات معمارى (قوس، طاق و گنبد) در كابينت ها، ميز ها، طراحی های آنتيك، هود و جزيره نیز قابل مشاهده است. ادامه مطلب

موضوعات مشابه
پروژه های ایتاران
محصولات
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us