چگونه فضاى غذاخورى خود را همانند رستوران ها طراحى كنيم؟ 

آيا ديزاين ميزهاى غذاخورى در رستوران ها و كافى شاپ ها را دوست داريد؟ اگر اين طور است مى توانيد فضاى غذاخورى خود را به سبك آن ها طراحى كنيد. 

ايده هاى جديد براى طراحى آشپزخانه 

يك فضاى آرام، ريلكس و رمانتيك خلق كنيد

restaurant theme for dining room

از يك تابلوى هنرى مناسب استفاده كنيد. كارهاى چاپى تك رنگ بر روى هر رنگ ديوار تاثيرگذار مى باشد. رنگ عنصر بسيار مهمى در طراحى مى باشد بنابراين هنگام تزئين فضاى خود رنگ را در نظر بگيريد. در اينجا انتخاب رنگ آبى آرامش خاصى به فضا بخشيده است كه با ادغام آن با شومينه سبك خاصخود را پديد آورده است. تم روستيك را با انتخاب كوسن هاى يك دست سفيد وارد طراحى خود كنيد. در صورت نياز از دو صندلى با پايه هاى فلزى به عنوان صندلى هاى مهمان استفاده كنيد به طورى كه هم عملكردگرا و هم زيبا باشند. با قرار دادن يك فرش با كنتراست رنگى اين فضا را به محيطى گرم و آرام براى گذراندن وقت با خانواده تان تبديل كنيد. 

از المان هاى صنعتى استفاده كنيد

restaurant theme for dining room

استفاده از يك ديوار آجرى اكسپوز در آشپزخانه يك المان صنعتى را به نمايش مى گذارد. مصالح زبر همانند آجر بافت خاص خود و گرما را وارد اين آشپزخانه مدرن كرده است. اگر خواهان داشتن فضاى غذاخورى به سبك رستوران ها هستيد، حتما بايد از المان هاى صنعتى در فضاى خود استفاده كنيد. از تخته چوب براى طراحى ميز بار استفاده كنيد. ٢ چراغ آويزان مسى سبك معاصر را وارد طرح مى كند كه در طراحى رستوران ها بسيار مرسوم است. 

از فضاهاى كوچك استفاده كنيد 

restaurant theme for dining room

جزيره آشپزخانه را با استفاده از صندلى هاى پايه بلند بار مانند به فضاى غذاخورى خود تبديل كنيد. انتخاب صندلى هاى راحت به ايجاد محيطى با آسايش بيشتر كمك مى كند و افراد را تشويق به نشستن براى مدت زمان بيشترى مى كند. اين ايده بسيار مناسب كسانى است كه مى خواهند در حين آشپزى ديگران را نيز در كنار خود داشته باشند. 

فضا را به گونه اى دوستانه و صميمى طراحى كنيد 

restaurant theme for dining room

انتخاب يك فضاى آشپزخانه روستيك با به كارگيرى رنگ هاى سبز و زرد و تركيب آن با ميز نيمكت گونه و صندلى هاى تك رنگ با كوسن هاى طرح دار مى تواند گزينه مناسبى براى صميمى تر و دوستانه تر كردن اين فضا باشد. از يك بافت ساده براى كفپوش و ديوارپوش ها استفاده كنيد. استفاده از چوب ايده آل ترين گزينه براى خوشايندتر كردن اين فضا مى باشد. 

به فضاى خود سبك و سياق مدرن بدهيد 

restaurant theme for dining room

با انتخاب صندلى هاى بار مانند منحصر به فرد كيفيت فضاى خود را افزايش دهيد. در اينجا از صندلى هاى فلزى با روكش چرم استفاده شده است كه در تركيب با ميز بار چوبى و نورهاى آويزان فلزى بالاى آن توجه را به سمت خود جلب مى كند. 

فراتر از فضاى خود فكر كنيد 

restaurant theme for dining room

اگر داراى يك فضاى مجزا براى اتاق غذاخورى نمى باشيد به تمامى فضاهاى خانه خود نگاه كنيد، اگر فضايى را دوست داشتيد و احساس كرديد مى خواهيد در اين فضا غذا بخوريد محدوديت ها را كنار گذاشته و همين فضا را براى غذاخورى انتخاب كنيد. يك ميز جمع و جور را در فضاى راهرو گونه و يا هال مانند خود قرار دهيد. سپس بقيه مبلمان ها را در فضاهاى باقى مانده چيدمان كنيد. 

منبع : By 

مترجم: آرشیتکت رزا نوذری

WhatsApp WhatsApp us