طراحی باغ رسول زاده

تهران، شهریار        بهار  ١٣٩٥

باغ رسول زاده واقع در شهريار خيابان باغستان مى باشد. طراحى شامل بخش هاى زير است؛

١- طراحى و بازسازى استخر قديمى: استخر قديمى به ابعاد ٥ * ١٠ متر و با اختلاف ارتفاع حدود ١ متر بالاتر از سطح زمين ساخته شده بود. در طرح جديد بدون اينكه در ابعاد استخر تغييرى به وجود آيد، داخل آن به گونه اى طراحى شده تا يك فضاى جكوزى را مجزا از فضاى اصلى استخر در درون خود داشته باشد. همانطور که مشاهده می نمائید، ٥ پله عريض، ورودى استخر را تشكيل مى دهند. در قسمت ورودى، حدود ٢ متر به فضاى كنار استخر اضافه شده تا فضاى نشيمن، تخت و آفتاب گرفتن را به كاربرى هاى استخر اضافه كنيم. از چوب ترمو براى كفپوش اطراف استخر استفاده شده است. ورودى استخر نيز با دو فلاور باكس چوبى و نورپردازى مخصوص خود تعريف شده است. دور تا دور استخر با پوشش گياهى موجود در منطقه پوشيده شده است.

٢- راهروى كنار استخر: در كنار استخر و راهروى جلوى ورودى ويلا، راهرويى قرار دارد كه بنا به درخواست كارفرما به صورتى طراحى شده كه علاوه بر استفاده خصوصى از باغ، قابليت باغ آتليه را هم داشته باشد. هر دو سمت راهرو در وضع موجود قاب هاى فلزى قديمى سبز رنگی وجود داشت كه فضايى نيمه باز را به وجود آورده بود. براى زيباسازى باغ با كمترين هزينه، از خود ميله هاى فلزى موجود استفاده شد و با رابيتس بندى، آن ها را تبديل به ستون هاى گرد با پايه ستون مكعب شكل كرديم. روى ستون ها با روش خاصى گچكارى شد. ميله هاى افقى بالايى كماكان در جاى خود باقى ماندند تا فرم اوليه آن ها حفظ شود. پيچك هاى خودرو پس از مدتى تمامى فضاى بالاى ستون ها را مى گيرند و آن را تبديل به فضايى سرپوشيده با سقفى سبز مى كنند. نورپردازى دفنى براى روشنايى پاى ستون ها و درختان موجود و همچنين نورپردازى پروژكتورى براى نورپردازى هاى خاص استفاده شده است.

باغ رسول زاده
باغ رسول زاده
باغ رسول زاده

٣- فضاى ورودى باغ : فضاى ورودى باغ دقيقاً با همان جزئيات اجرايى راهروى كنار استخر طراحى شده با اين تفاوت كه در اينجا قطر و ارتفاع ستون ها را افزايش داديم تا كمى به شكوه و جلال ورودى بيفزاييم.

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us