خانه / مبلمان / مبلمان فضای بیرونی / سایبان های چوبی

١٠ ایده برای ساخت پرگولا و سایـبان های چوبی

باغ خود را به پناهگاهى صلح آميز تبديل كنيد. 

اگر به دنبال الهام گرفتن از طرح ها و ايده هاى جديد در طراحى باغ هستيد، اين صفحه را به درستى انتخاب كرده ايد. از اين طرح ها مى توان براى طراحى فضاهاى بيرونِ خانه نظیر؛ پاسيوها، حياط خلوت ها، باغ هاى مُدرن و روف گاردن ها الهام بگيريد. داشتن مبلمان راحت براى استراحت، سرگرمى، صبحانه، عصرانه و يا شام در محيط های باز و مدرن و آرام مى تواند بسيار لذت بخش باشد. در طراحى فضاهاى فوق و براى به ارمغان آوردن راحتى و آسايش در تمام ساعت روز، نياز به سايبان داريد تا نور و حرارت خورشيد را تحت كنترل خود درآوريد. پرگولا یا سايبان از يك سازه چوبى تشكيل مى شود كه مى تواند به پرده و پارچه برزنت و يا گياهان رونده مجهز باشد. اين فضا مى تواند به صورت مستقل و يا متصل به خانه شما عملكرد داشته باشد. در زير عكس هاى مختلفى از انواع سايبان ها با طرح ها و ديزاين هاى مختلف به شما ارائه مى گردد كه مى توانيد با ديدن عكس ها الهام گرفته و سايبان مورد علاقه خود را بيابيد و سفارش ساخت آن را به تیم ایــتــاران بدهید. 

١- سايبان هاى چوبى مجهز به پنل هاى تنظيم نور خورشيد 
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG01

اين سايبان ها با داشتن پنل هاى مختلف سقفى كه در جهت هاى مختلف كار شده اند، قابليت تنظيم نور خورشيد را دارا مى باشند. فضاى داخل سايبان به گونه اى تفكيك شده تا هم فضاى نشيمن و هم فضاى بار را در خود جاى دهد. سيم كشى و تأسيسات الكتريكى همگى درون پنل هاى چوبى به گونه اى كار شده كه در برابر عوامل جوى مقاومت داشته و از خطرات احتمالى در امان باشد. پلان اينگونه سايبان ها با توجه به درخواست و نياز كارفرما طراحى مى شوند و قابليت جا دادن فضاهاى گوناگون را درون خود دارند. 

٢- سايبان هاى چوبى روستيك با پوشش پارچه 
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG02

سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG03

اين سايبان يك نمونه سايبان روستيك محسوب مى شود كه از چوب درخت روس ساخته شده است. طراحى مربع مانند و ساده آن حال و هواى مدرن دارد، در حالى كه چوب هاى طبيعى و اُرگانيك به ياد آورنده سبك روستيك مى باشند. در صورتى كه نور خورشيد باعث ايجاد مزاحمت شود، مى توانيد از پوشش پرده اى روى سقف و ديواره آن استفاده نماييد و ميزان نور ورودى را به دلخواه خود تغيير دهيد. 

٣- سايبان هاى متصل به بنا

با سرپوشيده كردن پاسيو و يا فضاى باز جلوى خانه، به طور طبيعى اين فضا را به معمارى خانه پيوند مى دهيم. از اين فضا مى توانيد به عنوان فضاى الحاقى به فضاى خانه در زمان هايى كه مهمانان زيادى داريد و يا به عنوان فضاى غذاخورى و حتى خوردن عصرانه استفاده كنيد. اين سازه توسط بست هاى فلزى از يك سمت به ديوار خانه كنسول مى شوند و از سمت ديگر با پايه هاى خود به زمين متصل مى شوند. از پوشش هاى پارچه اى نیز مى توانيد بر روى اين فضاها استفاده نماييد. 

٤- سايبان هاى كنار استخر
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG04

سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG05

اين سايبان ها معمولاً كنار استخرها، حوضچه هاى آب و جكوزى ها قرار مى گيرند و تصور كنيد كه چه فضاى لذت بخشى را بعد از آب تنى در يك روز گرم تابستان برايتان به ارمغان مى آورند. پرده هاى به كار رفته علاوه بر كنترل نور خورشيد در ساعات مختلف روز، براى حفظ حريم خصوصى در صورت نياز مى توانند كاربرد داشته باشند. 

٥- سايبان هاى سرپوشيده مخصوص فضاهاى غذاخورى
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG06

براى حفظ بهداشت و امنيت بيشتر، اين سايبان ها به صورت سرپوشيده طراحى و اجرا شده اند تا مواد غذايى موجود روى ميز غذاخورى كاملاً در امان باشند و در هر شرايط آب و هوايى و جوى شما قادر به ميل وعده غذايى خود زير سقف آن ها باشيد. اين سايبان ها بنا به درخواست مشترى و ابعاد ميز غذاخورى طراحى مى شوند. 

٦- سايبان هاى سنتى ستون دار
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG07

همان طور كه در عكس مشاهده مى كنيد سبك اين سايبان با سبك بناى ساخته شده در پشت آن تطابق دارد و هر دو به سبك سنتى ساخته شده اند. ستون ها با تركيب بندى و تزئينات مخصوص به خود در چهار طرف اين سايبان قرار گرفته و وزن سازه شطرنجى بالاى خود را تحمل مى كند. 

٧- سايبان هاى تلفيقى از چوب و فلز 

اين سايبان ها معمولاً از يك سازه فلزى قابل تنظيم تشكيل شده اند كه به منظور تطابق با محيط بيرون، از چوب براى پوشش سقف و بدنه آن استفاده شده است و در نهايت يك سايبان كاملاً مدرن را كه از تلفيق چوب و فلز پديد آمده را به نمايش مى گذارد. بنا به ابعاد مورد نظر شما محاسبات سازه اى انجام شده و تعداد تير ها و ستون ها مشخص مى گردد. دقت كنيد كه به چه اندازه نورپردازى مناسب مى تواند در به نمايش گذاشتن يك طرح خوب موثر باشد. 

٨- سايبان هاى قاب بندى شده 
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG08

در اينجا شاهد يك نمونه از سايبان هاى قاب بندى شده از ٤ طرف مى باشيم. سازه اين سايبان ها به گونه اى طراحی شده است كه قابليت نصب در و پنجره را نيز در صورت نياز به پوشيده بودن از هر جهت را دارا باشد. 

٩- سايبان هاىِ ساده چهارچوب مانند با پوشش پارچه اى
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG09

همان گونه كه در عكس ها مشاهده مى كنيد، اين سايبان يكى از ساده ترين نمونه هاى سايبان هاى چوبى محسوب مى شود كه شما مى توانيد يك نمونه از آن را با صرف حداقل هزينه در باغ يا حياط خود داشته باشيد. اين سايبان ها از يك چهارچوب چوبى تشكيل شده كه سازه اصلى آن مى باشد و پوشش پارچه اى قابل تنظيم در سقف و كناره هاى آن قرار گرفته است. 

١٠- سايبان ها و پرگولاهای لوكس 

اين سبك سايبان ها ديگر تنها يك سايبان معمولى نمى باشند بلكه قابليت تبديل به يك فضاى شيشه اى كاملاً بسته را نيز در صورت لزوم دارا مى باشند. فضاى داخلى اين سايبان ها معمولاً از ٣٠ متر تجاوز مى كند. سيستم هاى الكتريكى از قبيل روشنايى و همچنين مكانيكى همانند تأسيسات سرمايش و گرمايش همگى داخل اين نوع سايبان ها تعبيه شده اند. 

در اينجا به چند نكته براى انتخاب يك سايبان مناسب اشاره مى كنيم؛

  • هر گونه اِلمان، تزئينات و سازه اى كه در باغ خود به كار مى بريد بايد مطابق با سبك معمارى خانه و يا ويلاى شما باشد، بنابراين وقت خود را به تحقيق در مورد سبك هاى مختلف سايبان ها اختصاص دهيد.
  • با توجه به اِقليم و محل جغرافيايى خود اطمينان حاصل كنيد كه سايبان ها از مصالح ساختمانى مناسبى انتخاب شده باشند و مقاوم در محيط هاى باز باشند.
  • عناصر به كاربرده شده در ساخت سايبان ها بايد در برابر شرايط محيطى و جوى مقاوم باشند. براى مثال ميله ها (بولت ها) و پيچ ها بايد به جاى ميخ و گل ميخ ها استفاده شوند كه از استحكام و ايمنى بالاترى برخوردارند.
  • در هر صورت طراحى باغ شما بايد يك تجربه جديد و سرگرم كننده باشد. مسيرهاى سنگى، حوضچه هاى كوچك، چشمه هاى آب، گُل هاى رنگارنگ و درختان كوچك از جمله عناصرى هستند كه به زيبايی و جذابيت باغ شما كمك مى كنند.
سایبان های چوبی

سایبان های چوبی، مدل WPG17

از سایبان های چوبی (پرگولا) برای لذت بردن از فضاهای باز طبیعی، استفاده می کنند. این سایبان ها با به حداقل رساندن تأثیر نور خورشید، باد و باران می توانند محیط مطلوبی را برای خانه های خصوصی، فضاهای عمومی همچون کافه رستوران ها و هتل ها به ارمغان آورند.

برخی از ویژگی های این سایبان ها عبارت است از:

  • تضمین دوام و حداکثر کارایی آنها در طول زمان.
  • آسیب ندیدن آن در مقابل عوامل جوی همچون آفتاب و باران.
  • قابلیت رنگ پذیری آنها با هر تنالیته رنگی.
  • سیستم جا به جایی سریع.
  • قابلیت سرپوشیده کردن آنها.
  • هزینه های پایین نگهداری و تعمیرات آنها.

1     2     Next Page

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us