اهميت طراحى و ديزاين در رستوران ها و فست فودها 

رستوران ها مكان هايى هستند كه يادآور زمان هاى خوب، مكان هايى خاطره انگيز و غذاهاى خوشمزه و عالى مى باشند. بهترين اين تجربه ها در رستوران هايى خلق مى شود كه به طورى شايسته طراحى شده باشند. در عصر حاضر عاملى كه باعث موفقيت يا شكست يك رستوران مى شود اِلزاماً كيفيت غذايى آن نمى باشد، بلكه طراحى آن نيز مى باشد. تصميماتى كه يك طراح و معمار درباره عناصر: دكــوراسيون، نـورپردازى، متريــال و جانمايى مى گيرد مى تواند يك تجربه غذا خوردن لذت بخش و يا برعكس را در يك محيط خلق كند. 

Levantine Hill Estate – Molecule and Fender Katsalidis Architects

Levantine Hill Estate by Molecule and Fender Katsalidis Architects. Image: Shannon McGrath

طراحى مـعـمارى و دكــوراسيون داخلى نقش بسیار مهمى در جذب مشتريان به رستوران هايى كه غذاهايى با كيفيت را ارائه مى دهند، دارد و چون امروزه رقابت بين رستوران ها و فست فودها بسيار زياد است، بنابراين شما بايد به نوعى بهتر و متفاوت تر نسبت به ديگر رستوران ها باشيد، تا توجه مشتريان را به خود جلب كنيد. استفاده از طرح هاى خلاقانه و جديد يك راه حل مناسب براى تضمين موفقيت يك رستوران و فست فود به شمار مى رود، چرا كه مشتريان مى خواهند در يك فضاى دلپذير، جذاب و سرگرم كننده غذاى خود را ميل كنند. 

Acre Eatery @ Camperdown Commons by Pony Design Co. Image: Phu Tang

Acre Eatery @ Camperdown Commons by Pony Design Co. Image: Phu Tang

همچنين يك طراحى داخلى منحصر به فرد، شما را از رستوران ها، فست فودها و كافى شاپ هاى معمولى متمايز كرده و برند شما را در ذهن مشتريان حك مى كند. طراحى داخلى خوب به اندازه يك غذا و نوشيدنى خوشمزه مى تواند در موفقيت يك رستوران موثر باشد. در طراحى داخلى يك رستوران، بار و يا كافى شاپ، جنبه هاى بسيارى وجود دارد كه بايد به آن ها توجه شود، برخى از آن ها عبارتند از؛ 
– سبك معمارى رستوران، فست فود و كافى شاپ شما چگونه خواهد بود؟ 
– چگونه فضاى داخلى را طراحى كنيد بدون اينكه در جريان كارى كاركنان اختلالى به وجود نيايد؟ 
– آيا مقررات ايمنى و استانداردهاى طراحى در اين محيط رعايت شده است؟ 
بنابراين بهترين راه براى اطمينان از موارد بالا رجوع به يك شركت طراحى داخلى متخصص در طراحى رستوران ها و فست فودها و بهره گرفتن از دانش و تخصص آن ها مى باشد. 

Hawker Hall by Craig Tan Architects with Bergman and Co and Samantha Eades Design. Image: Jaime Diaz-Berrio

اگر شما قصد بازكردن يك رستوران جديد را داريد و يا مى خواهيد فست فود خود را بازسازى كنيد و تنها با يك طرح كسب و كار (Business Plan)، آماده به كار شده ايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه فضاى بيرونى و داخلى رستوران شما هر دو جزء مواردى هستند كه حتماً قبل از شروع به كار بايد به آن ها فكر كنيد. مشتريان شما بيشتر وقت خود را در فضاى رستوران صرف مى كنند و از اين جهت توجه به طراحى داخلى آن بسيار مهم و حياتى مى باشد. 

ايجاد يك احساس بصرى خوشايند يكى از مهمترين عوامل در مهمان نوازى محسوب مى شود و مى تواند تأثير مثبتى بر فعاليت رستوران شما داشته باشد و بازده مناسب از مبلغ سرمايه گذارى شده را برايتان فرآهم آورد. حقيقت اين است كه ديوارها، مبلمان ها، لوازم آشپزخانه، بافت ها، رنگ ها، لباس هاى كاركنان، نقاشى و نورپردازى، همگى نماينده و معرف رستوران شما بوده و در تركيب باهم تأثير بصرى رستوران شما را ايجاد مى كنند و خيلى زود طراحى شما به هويت برند و يا نام تجارى شما تبديل خواهد شد. به عنوان مثال به دوتا از بزرگترین ها در صنعت رستوران، فستفود و کافی شاپ در دنیا، McDonalds و يا Cafe Coffee Day توجه كنيد، شما شاهد يك هماهنگى مشترك در طراحى تمام شعب آن ها مى باشيد كه در واقع همان هويت برند آن ها مى باشد. 

تأثير بصرى اولين تصوير از ارائه خدمات شما به مشتريان مى باشد. سبك و سياق طراحى داخلى شما بر نحوه برخورد مشتريان تأثير داشته و مشتريان بر اساس همان احساس گرفته شده از فضا، انتخاب خود را از منوى غذاى شما انجام مى دهند. تصميم گيرى درباره طراحى فضاى رستوران به راحتى صورت نمى گيرد، بنابراين براى به حداكثر رساندن سود از سرمايه گذارى خود بايد از متخصصان در اين زمينه كمك بگيريد. تيم متخصصان و طراحان ايــتــاران با استفاده از روش هاى مختلف از جمله قرار دادن مبلمان هاى مناسب، نورپردازى های گوناگون، تركيب بندى فرم ها و احجام، رنگ ها و بافت ها شما را در رسيدن به هدف خود يارى مى دهند.

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای
WhatsApp WhatsApp us